Centrum BHP i PPOŻ

www.selabhp.pl

Sprzęt PPOŻ

W skład podstawowego wyposażenia obiektów użyteczności publicznej wchodzi sprzęt PPOŻ. Służy on do zapobiegania powstawania ognia, a także do jego wykrywania i zwalczania. Wszystkie urządzenia powinny być odpowiednio oznakowane i znajdować się w miejscu, które umożliwi ich bezproblemowe użycie w sytuacji zagrożenia.

Sprzęt przeciwpożarowy to przede wszystkim różnego rodzaju gaśnice – piankowe, śniegowe oraz proszkowe. Różnią się one zastosowaniem w zależności od miejsca oraz przyczyny wybuchu ognia. Produkty posiadają określoną datę przydatności, dlatego ważne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów sprzętu PPOŻ oraz systematyczna wymiana.

Oferujemy Państwu także koce gaśnicze wykonane z włókna szklanego. Pozwalają one na szybkie odcięcie dopływu powietrza od płonących materiałów, a tym samym błyskawiczne ugaszenie ognia. Ze względu na swoją wytrzymałość produkt ten może być wielokrotnie wykorzystywany. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie znajduje zastosowanie jedynie w przypadku niewielkich źródeł ognia.

Sprzęt przeciwpożarowy musi być przechowywany w bezpiecznych, a zarazem widocznych miejscach. Dlatego oferujemy Państwu wykonane z wytrzymałej blachy stalowej szafki na koce gaśnicze bądź też gaśnice. W naszym asortymencie znajdą Państwo również stalowe kasetki na klucz awaryjny przeznaczone do mocowania na ścianie. Są one dostępne w dwóch wersjach – wyposażone w młoteczek do zbijania szybki lub bez.

Sela Sp. z. o. o
ul. św. Kingi 5a
65-215 Zielona Góra

Tel/fax.+48 68 325 01 30

NIP: 9291732562
Regon: 978115740

Oddział Poznań
ul. Bóżnicza 1/35
61-751 Poznań

W górę