Centrum BHP i PPOŻ

www.selabhp.pl

Szkolenia okresowe BHP

Uświadomienie pracowników o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nich w pracy jest absolutnie niezbędne do tego, aby firma mogła skutecznie funkcjonować. Obowiązek przeprowadzania okresowych szkoleń nie tylko narzucony jest przez prawo, ale ma również doniosłość praktyczną – to od wiedzy i umiejętności pracowników zależy radzenie sobie z sytuacjami – zarówno codziennymi, jak i niebezpiecznymi czy zagrażającymi życiu.

Do podstawowych usług firmy Sela należy szkolenie okresowe BHP. Do skorzystania z pakietu naszych zapraszamy pracowników i właścicieli małych, rodzinnych firm, jak i wielkich korporacji.

Szkolenie okresowe BHP – jak często powinny się odbywać?

Regularne kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są obowiązkowe. Ich celem jest przede wszystkim przypomnienie zdobytej na kursach wstępnych wiedzy, a także jej pogłębienie i aktualizacja – w oparciu o zmianę przepisów prawnych, nowe technologie itp..

Szkolenia okresowe BHP powinny być przeprowadzane:

  • raz na sześć lat – dla pracowników administracyjnych i biurowych,
  • raz na pięć lat – dla pracodawców i kadry kierowniczej, pracowników inżynieryjno-technicznych, konstruktorów itp., pracowników służby BHP,
  • raz na trzy lata – dla stanowisk robotniczych,
  • raz na rok – dla pracowników robotniczych wykonujących zadania szczególnie niebezpieczne, zagrażające zdrowiu lub życiu.

Od szkoleń okresowych BHP należy odróżnić kursy wstępne, przez które musi przejść każdy nowozatrudniony pracownik jeszcze przed rozpoczęciem pracy w danej firmie.

Wiedza i profesjonalizm

Prowadzone przez nas zajęcia oparte są na aktualnej i rzetelnej wiedzy naszych specjalistów, którą kierujemy nie tylko do zatrudnionych, ale również dyrekcji oraz kierowników zarządzających poszczególnymi działami. Staramy się przekazać naszym Klientom, że dobrze wykwalifikowana kadra zarządzająca to podstawa do tego, aby osoby zatrudnione miały od kogo czerpać wiedzę oraz brać dobry przykład.

Celem szkoleń okresowych z zakresu BHP jest przede wszystkim:

  • utrwalenie i usystematyzowanie posiadanej już przez pracowników wiedzy,
  • dostarczenie branżowych nowinek,
  • informowanie o zmianach w prawie,
  • dostarczanie aktualnych wytycznych i procedur związanych z BHP i ochroną PPOŻ.

Organizowane przez nas okresowe szkolenie BHP można podzielić na ogólne i stanowiskowe. Podczas tego pierwszego przybliżamy podstawowe zagadnienia i przepisy prawne zawarte głównie w Kodeksie Pracy, regulaminach i układach zbiorowych pracy. Towarzyszy mu także profesjonalny instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Jeżeli chodzi o kursy stanowiskowe dedykowane są już one konkretnej grupie pracowników. W ich trakcie zapoznajemy uczestników ze specyficznymi warunkami i zagrożeniami, jakie napotkają w konkretnym środowisku. Uczymy jak bezpiecznie korzystać ze sprzętów i na jakie niekorzystne czynniki należy zwrócić szczególną uwagę np. przy pracy z komputerem czy na wysokościach. Podczas kursów specjaliści chętnie odpowiedzą także na nurtujące zagadnienia czy rozwiążą problematyczne kwestie związane z BHP.

Ofertę kierujemy więc do:

Tradycyjnie i online

Proponujemy nie tylko tradycyjną formę, polegającą na przybyciu naszego specjalisty pod wskazany adres, ale również okresowe szkolenie BHP przeprowadzane online. Ta nowoczesna metoda polega na realizacji programu za pośrednictwem Internetu. Jest ona opłacalna nie tylko pod względem finansowym - to dla wielu naszych klientów zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, gdyż w dowolnym terminie mogą oni zapoznać się z materiałami, jakie przekazujemy.

Jeżeli macie państwo pytania, zachęcamy do kontaktu pod numerami telefonu:

509 127 744
515 700 907.

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie wasze pytania, umówią się na wizytę, a także ustalą formę wykładów. Dzięki świadczeniu fachowej pomocy oraz specjalistycznych usług, nasi Klienci doceniają nas już od dawna – współpraca z nami stoi zawsze na najwyższym poziomie.

Potrzebujesz szkolenia wstępnego lub okresowego dla siebie lub swoich pracowników?

Zadzwoń:

kom. 509 127 744

kom. 515 700 907

Sela Sp. z. o. o
ul. św. Kingi 5a
65-215 Zielona Góra

Tel/fax.+48 68 325 01 30

NIP: 9291732562
Regon: 978115740

Oddział Poznań
ul. Bóżnicza 1/35
61-751 Poznań

W górę